Honda Pcx Anahtar

Honda Pcx anahtar Honda motor firması hepimizin bildiği üzere dünyanın en sağlam ve en ekonomik motorlarını üretmesi ile kendisini dünya pazarın da çoktan ispatlamıştır. Aynı zamanda teknoloji ye çok fazla önem vermiştir, honda pcx motorlarında smart anahtar (anahtarsız çalıştırma) özelliğini ekleyerek kullanıcılarına çok güzel bir kullanım kolaylığı getirmiştir.

Aşagıdaki yazımda sizlere honda pcx motora yedek smart anahtar yapımı, kayıp smart anahtar yapımı, kayıp olan kumandanın hafızadan silinmesi yerine yeni anahtar kodlanması anahtar kodunun cıkartılması gibi konulardan bahsedeceğim.

Honda Pcx Yedek Anahtar Yapımı

Honda pcx motora yedek anahtar yapmak için çok uzun uğraşlar sonucunda honda pcx motorun anahtar sistemi için gerekli yatırımları yapıp lağzım olan alet ve cihazlar parkurumuz arasında yerini aldı, Yedek smart anahtar yaptırmak için motor ile birlikte işyerize gelmeniz yeterli siz çayınızı içene kadar biz anahtarınızı hazırlıyoruz işlem süresi yaklaşık olarak yarım saat ile bir saat arasında değişiyor. Yaptığımız anahtar garantilidir.

İşletme linkimizi tıklayarak fotağraf galerisini ziyaret edip hakkımızda yorumlara bakabilirsiniz https://g.co/kgs/uZxWDw

Honda Pcx Anahtarlarım kayboldu

2017 yılından sonra Honda motorda smart anahtar sistemi motarda extra bir güvenlik ve kullanım kolayliğı getirirken aynı zamanda da yüksek maliyet bedelleri de çıkarttı bizde tam bu noktada devreye giriyoruz servislerin çok yüksek fiyatlar vererek anahtarınızı yaparken biz ise yarı fiyatına yapıyoruz peki işlem sıralaması nasıl devam ediyor.

  • öncelik ile ruhsat sahibi olmanız lağzım ruhsat sahibi olmadan işlem yaptıramazsınız
  • motorun bulunduğu konuma gelerek smart anahtarı yapıyoruz.(bazı durumlarda iş yerimize alabiliyoruz)
  • hizmet bölgelerimiz alanya,antalya,manavgat,anamur,gazipaşa

Ayrıca motoru ikinci el olarak yeni almış ve yedek anahtarını vermemiş olabilirler, yada anahtarınızı kaybetmiş olabilirsiniz ve yakın birilerinden şüpheleniyorsunuz bu durumda motor hafızasındaki anahtarları pasif yapabilir yada aktif hale getirebiliriz bu işlemin ekstra ücreti olacaktır.

Honda Pcx Anahtar Kod Kartı

Öncelikle kod kartı ne işe yarar biraz bahsedeyim bayiden motoru aldığınızda anahtarlar ile birlikte verilen üzerinde dokuz rakam bulunan bazen beyaz bazen ise siyah plastik ten yapılmiş parca resimde de görmüş olduğunuz gibi

honda pcx kod kartı

honda pcx anahtar kod kartı

Bu kod sayesinde anahtarınız kaybolmuş,kumandanızın pili bitmiş olsa dahi motoru çalıştırabilirsiniz eğerki böyle bir durum içerisine düşerseniz bize motor ruhsatı ve kimliğinizle müracat ederseniz nasıl yapılacağı hakkında bilgi verebliriz. Antalya bölgesinde biz İstanbul ve İzmir de beraber çalıştığımız arkadaşlarımıza yönlendirip anahtarınızı yaptırabiliriz bu kod kartı ile motoru çalıştırabilmek için önce honda pcx motorun seleyi açmak lazım

Honda Pcx Motor Sele Nasıl Açılır

Motorla birlikte size verilen sele açma aparatı acil durumlarda seleyi anahtarsız açmak için size verilen bir parçadır resimde de görmüş oldunuz gibi

honda pcx sele açma aparatı

peki bu aparat nasıl kullanılır. Motorun kontağının sağ tarafında bulunan içerisinde delik olan pir geçme parça var önce sola doğru asılıp sonra yukarı doğru cektiğinizde yerinden cıkar ve sele açma aparatını yerine takıp aşağı yönde çevirdiğinizde sele açılmış olur. Sizlere birazda anahtarlı modellerin den bahsetmek istiyorum .

  • 480 görüntülendi
  • 0
  • 20 Eylül 2021
Etiketler : , ,